Hlavní strana > O nás

O firmě Café Portugal

Portugalsko

Výroba a příprava kávy má v Portugalsku hlubokou tradici, sahající až do dob zámořských objevů, kdy bylo Portugalsko světovou obchodní velmocí. I dnes má portugalská káva ve světě velmi dobré jméno. Na českém trhu se dosud téměř nevyskytovala. Může však být vhodnou alternativou k italským značkám, které obsadily převážnou část domácího trhu.

Společnost Café Portugal vznikla v roce 2009 za účelem komercializace portugalské kávy v České republice. Nyní uvádíme na český trh kávu značky Nicola, jíž jsme výhradním distributorem pro Českou republiku. V budoucnu také plánujeme zavedení dalších portugalských značek kávy, ale i jiných vynikajících portugalských produktů.

Káva a zákusky Pastel de Nata

Kávu Nicola Vám dodáme do Vaší firmy, restaurace nebo kavárny, a to buďto přímo nebo prostřednictvím některého z našich partnerů, jejichž seznam najdete v sekci Kde nás najdete. Vedle samotné kávy Vám nabízíme také širokou škálu produktů podpory prodeje. Dodáváme reklamní předměty s logem Nicola od šálků, baleného cukru, až po plastový nábytek, slunečníky a světelné panely do ulice, na které je možné umístit název Vaší kavárny.

Kávu Nicola si nejlépe vychutnáte v prostředí oblíbené kavárny. Na použité technologii také velmi závisí kvalita výsledného produktu. Proto považujeme za samozřejmost nabídnout Vám vedle kávy i velice kvalitní barovou techniku od tradičního portugalského výrobce RST/Fiamma.

Nicola Cafés

Kavárna v centru Lisabonu

Bohatá historie Portugalska, středověké obchodní velmoci a někdejšího lídra zámořských objevů, se odráží v historii značky Nicola cafés. Ta sahá až do 18. století, kdy byla otevřena slavná lisabonská kavárna, která později dala jméno jedné z, v současnosti nejprodávanějších, portugalských značek. Brzy po svém otevření si kavárna kvalitou podávané kávy získala prestižní klientelu a začátkem 19. století byla místem setkávání slavných spisovatelů a politiků, z nichž za nejvýznamnějšího je považován poeta Bocage.

Později, když se majitelé kavárny rozhodli vytvořit vlastní značku kávy, začala být zrna dovážená z Brazílie a São Tomé e Principe pražena ve specializovaných společnostech a prodávána pod značkou Nicola. Tato značka brzy dobyla portugalský trh a pro zachování vysoké kvality bylo nezbytné mít kontrolu nad všemi fázemi produkce. Proto byla v roce 1950 výroba přesunuta do nové továrny v Lisabonu. Zde odborníci společnosti vyvíjejí nejmodernější techniky balení kávy a experimentují s novými recepturami. Výsledkem jsou nové výrobky, jako například řada směsí Suave, která při zachování veškeré chuti obsahuje pouze 50% kofeinu nebo směs Nicola Premium, která byla do škály produktů Nicola zařazena v roce 2004.

Vývoj značky Nicola

Dnes je Nicola cafés druhou nejprodávanější značkou v Portugalsku a vůbec nejprodávanější v Lisabonském regionu. A to vše v konkurenci více než 2 000 domácích a několika zahraničních značek, které na portugalském trhu působí. Mimo to je i významným exportérem do celého světa. Káva Nicola se vyváží do Španělska, Francie, Německa, Švýcarska, Polska nebo třeba do Kanady. A nyní si ji můžete ochutnat i v ČR.

Fiamma

Kávovar Fiamma

Společnost RST/Fiamma byla založena v roce 1977 dvěma mladými podnikateli, kteří původně vyráběli nabíječky akumulátorů. První kávovar byl vyroben v roce 1980, v době, kdy byl portugalský trh zcela obsazen italskými výrobci. V 80. letech se Fiamma stala lídrem domácího trhu s kávovary. Za více než 30 let své existence ušla společnost velký kus cesty. Škála produktů byla rozšířena na další zařízení pro catering.

Mlýnek Fiamma

Klíčem k velkému úspěchu značky byl důraz na kvalitu, který byl na produkci kladen již od samého počátku fungování společnosti. Ten byl korunován v roce 1993, kdy společnost získala certifikát kvality NPEN ISO 9000. Dnes jsou všechny vyráběné typy kávovarů a mlýnků certifikovány.

Po úspěchu na domácí scéně se společnost zaměřila na zahraniční trhy. Tato nová éra byla odstartována v roce 2003 účastí na mezinárodním veletrhu HOST v Miláně. V roce 2009 již společnost vyváží své produkty do 37 zemí světa.